Dupack

Sn. Nezih Deniz, Türkiye plastik sektöründeki potansiyeli görüp, DUPACK PLASTİK A.Ş’yi ileri teknoloji makine ve ekipmanlar ile 2003 yılında kurmuştur. Sn. Nezih Deniz sadece plastik şişe üretiminde kısıtlı kalmayıp, DUPACK PLASTİK A.Ş’yi kendi plastik makinelerini üreten bir firma haline getirmiştir.

2013 yılında 2 makine ile HDPE üretimine başlayan firmamız, 2015 yılı sonu itibariyle ileri teknoloji 3 adet JAPON PET Makinesi ve 9 adet HDPE makinesi ile günlük 250.000 adet kapasiteye ulaşmıştır. Firmamız 20 cc’den 5000 cc hacimlere kadar muhtelif renkli şişe ve bidon üretmektedir.

Firmamız Türkiye’nin ilk Tübitak destekli elektrikli HDPE makinesini üretmiş ve bu makineyi kendi üretim faaliyetlerini gerçekleştirmede kullanmaktadır.

Kullanılan makineler kapalı devre sistemi ile çalışmakta, hammadde ve geri dönüşüm işlemi esnasında el değmemektedir. Mevcut makineler ve sistemler son teknoloji olup, ürünlerin “leak tester” cihazı (hem hava ile boş ürün hem negatif basınç ile dolu ürün sızdırmazlık testi) ile delik kontrolleri yapılmakta ve problemli ürünler ıskartaya otomatik olarak ayrılmaktadır. Ayrılan ürünlerin gerekli kontroller sonunda geri dönüşümü sağlanmaktadır. Üretilen ürünler %100 kontrolden geçirilerek ambalajlanmakta ve kalite departmanı tarafından belirli periyotlarda sızdırmazlık cihazı ile kontrolleri yapılmaktadır. Ayrıca “Drop Test” (patlatma testi) ile ürün dayanıklılığı kontrol edilmektedir.

tr_TRTurkish