Arge

Sudesan, Ar-Ge alanlarında uzun yıllara dayanan deneyimiyle sürekli olarak yenilikler ve ilerlemeler kaydetmektedir. Bu yeniliklerin odak noktası, ürün ve kalite standartlarının geliştirilmesi, üretim verimliliğinin artırılması, maliyetlerin düşürülmesi ve üretim süreçlerindeki yeniliklerin entegrasyonu gibi unsurlardır.

Tüm ürünlerimiz, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına, çevre standartlarına ve kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Müşterilerimiz için sürekli olarak kaliteli ürünler sunma ve geliştirme hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

Ar-Ge laboratuvarımızda, yerli ve yabancı müşterilerimizin taleplerine yönelik birçok formülasyon ve ürün çalışması yapılmış ve birçoğu başarıyla hayata geçirilmiştir. Deterjan ve kozmetik alanlarında çeşitli ürün formülasyonları üzerinde çalışmakta ve bunların performans testlerini gerçekleştirmekteyiz.

Ar-Ge laboratuvarımızdaki pilot mikser tesisimiz, ürünlerin prototiplerini oluşturarak, üretim aşamasında olası problemlerin önlenmesini amaçlamaktadır.

Çalışmalarımız, müşteri talepleri, iç ve dış piyasa araştırmaları ile Dünya trendleri gibi faktörler doğrultusunda şekillenmektedir.

Fiziksel testler, ürünlerin fiziksel özelliklerini değerlendirmek için yapılmaktadır. Bu testler arasında renk, koku, görünüm, pH, viskozite, yoğunluk ve refraktometre ölçümleri bulunmaktadır. Ayrıca, aktif madde analizleri, tuz analizi, klor/kostik/peroksit analizleri gibi analizler de gerçekleştirilmektedir.

Formülasyon çalışmalarının ardından stabilite testleri yapılmaktadır. Bu testlerde, ürünün farklı koşullarda bozulup bozulmadığı değerlendirilmektedir. Başarılı olan her formülasyon, Ar-Ge formülasyon arşivinde yer almaktadır.